Hakkımızda

Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarının güçlenmesi, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak ve fırsat yaratmak için Coca-Cola Türkiye tarafından hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, 2016 ve 2017 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülmüştür.
2018 yılı için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) , Habitat Derneği , İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında proje geliştirilmiş, kadınların ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları hedeflenmiştir. Kız Kardeşim Projesi bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynayacak olup 2018 yılı içerisinde 30 ilde gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9.000 kadına ulaşacaktır.
Proje, kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının arttırılması gibi konular ile birlikte bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlamaktadır.

 

 

 

 

Proje İlleri

Kız Kardeşim Eğitim İlleri
Adana Afyon Antalya Aydin Bingöl
Bursa Çanakkale Denizli Edirne Erzurum
Eskisehir Gaziantep Hatay Isparta Kars
Kayseri Konya Manisa Mardin Mersin
Muğla Nevsehir Ordu Samsun Sinop
Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Trabzon Van