Tarım ve Orman Bakanlığı ile Coca-Cola Meşrubat Pazarlama Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş. arasında “Kız Kardeşim Projesi” kapsamında kadın girişimcilerin ve tarımsal kalkınma kooperatifi ortağı olan kadınların eğitim yoluyla güçlendirilmesi çalışmalarına ilişkin iş birliği protokolü 2022 yılında imzalanmıştır. Protokol ile hedef kitleye, Finansal Bilinç, Mobil Fotoğrafçılık, Dijital Dünyada Güvenlik, Müşteri İlişkileri ve Satış, Ürün Sunum ve Pazarlama Teknikleri, Sosyal Medyada Reklam ve Bilinirlilik Artırma, Gıda Güvenilirliği ve Etiketleme Mevzuatı konularında eğitimler verilmektedir.

Proje 2022 yılında 14 ilde (Adıyaman, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Hakkâri, Kahramanmaraş, Kayseri, Mersin, Nevşehir, Osmaniye, Tokat, Tekirdağ) uygulanarak, 653 kadın girişimci ve kooperatif ortağının eğitimlere katılması sağlanmıştır.

Kadın çiftçilerin ekonomik ve sosyal yönden güçlendirilmesi, girişimcilik ve istihdamın artırılması amacıyla, kamu kurumları, özel sektör, uluslararası kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliğine önem vererek projeler uygulamaya devam ediyoruz.