Hakkımızda

Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Coca-Cola Türkiye, Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliği ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi, bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynamış olup 2018-2019 yılları içerisinde 40 ilde gerçekleştirilmiştir finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik eğitimleriyle 18.000’den fazla kadına ulaşmıştır.

Ayrıca 2018 yılı itibariyle yola çıkan gezici eğitim tırımız ile 1.700’den fazla kadına ulaşmıştır. 2019 yılında bu eğitimlere ek olarak, kadınların gıda girişimciliği üzerine iş geliştirme süreçlerin de 11 kadına hibe desteği sağlamıştır.

2020 döneminde Kız Kardeşim Projesi, eğitim müfredatları ile 10.000 kadına ulaşmayı ve ayrıca proje kapsamında ‘Girişimci Kadınlar ile İlham Buluşmaları’ organize edilerek kadınlar arasındaki iletişim köprüsünün güçlenmesi desteklenecektir.

Hedef Grup:

15-55 yaş arasındaki tüm kadınlar.

Müfredatlar

Bireyler için Finansal Bilinç Eğitimi
Dijital Dünyada Güvenlik Eğitim
İnternet Reklamcılığı Eğitimi
Mobil Fotoğrafçılık Eğitimi 
Mülteci Kadınlar için Girişimcilik Eğitimleri
Kadın Girişimciler ile İlham Buluşmaları