Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesini amaçlayan Kız Kardeşim Projesi kapsamında, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul’da eğitmen eğitimi gerçekleştirildi.

Eğitime 21 farklı ilden katılan 41 gönüllü eğitmen “Bireyler için Finansal Bilinç”, “Dijital Dünyada Güvenlik”, “İnternet Reklamcılığı” ve “Mobil Fotoğrafçılık” alanlarında eğitim aldılar.

Eğitmen Eğitimi 26 Mayıs 2022 Perşembe günü Kız Kardeşim Projesi ekibinin kolaylaştırıcılığı ile eğitmenlerin otele girişi ile başladı. Otele giriş ve akşam yemeği sonrasında eğitmen eğitimi tanışma oyunları ile başlamıştır. İlk olarak Operasyon Koordinatörü Uğurcan Top moderatörlüğünde, katılımcıların programdan beklentilerini ve program hakkındaki endişelerini dile getirmeleri istenmiştir. Ardından Program Koordinatörü Fatih Görünü tarafından Habitat Derneği sunumu yapılmıştır. Gün sonunda katılımcılar serbest bırakılarak birinci gün tamamlanmıştır.

4 gün boyunca uzman eğitmenler tarafından eğitim alan gönüllü eğitmenler bulundukları ildeki kadınlara ve kadın kooperatiflerine Kız Kardeşim Projesinin eğitimlerini yaygınlaştıracak.