No custom title section is found, make sure you create a one

Üreten Kız Kardeşim Platformu

Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülen Kız Kardeşim Projesi, 2015-2021 yılları içerisinde 81 ilde yüz yüze ve online olarak gerçekleştirmiş olduğu Kız Kardeşim Projesi eğitimleriyle 70.000 kadına, Öğretmen Akademisi Vakfı iş birliği Yarınım Kız Kardeşim eğitimleriyle 3.590 öğretmen ve 359.000 öğrenciye ulaşmıştır. Ayrıca belirlenen proje illerinde gezici eğitim tırı ile 1.700 kadına ulaşmıştır.

2019 ve 2021 yıllarında gerçekleştirilen Kız Kardeşim Projesi Hibe Programı kapsamında üretici ve yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınların iş geliştirme süreçlerine destek olmak amacıyla, 41 kadına toplamda 1.040.000 TL’lik iş geliştirme hibe desteği sağlanmıştır.

2022 yılında hibe programında sektörleri genişleten Kız Kardeşim Projesi; imalat, konaklama, yeme & içme ve teknoloji alanında faaliyet gösteren girişimci kadın ve kadın kooperatiflerine iş geliştirme hibesiyle destek olacak.

Dijital dönüşümü önemseyen ve kadınların ekonomik kalkınmasını destekleyen Kız Kardeşim Projesi, girişimci kadınların ve kadın kooperatiflerinin e-ticaret satışlarını desteklemek amacıyla Üreten Kız Kardeşim Platformu’nu kurdu. Üreten Kız Kardeşim Platformu’na kaydolmak için akademi.kizkardesim.net web sitesinden eğitimlerini tamamlayan girişimci kadın ve kadın kooperatifleri ürünlerini ücretsiz olarak bu platformda sergileme fırsatı yakalayacak.

Kız Kardeşim Projesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında  yürütülen Kız Kardeşim Projesi, kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almalarını desteklemeyi amaçlamaktadır.

İletişim
Maslak Mah. Ahi Evran Cad.
No. 6/200 Sarıyer İstanbul
0212 265 33 14